Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Првите слики од ракометот!

Драги пријатели,

Конечно дојде времето кога можеме да ви ја претставиме првата слика од ракометната игра која сеуште е во процес на развивање. Ова што можете да го видите на сликата е профил на тренер. Посебно сме горди да ви ја претставиме позадината на ракометот и боите за кои се надеваме дека ќе уживате исто колку и ние.

Handball coach

Ние постепено напредуваме со развојот. Програмерите работат секој ден на креирањето на базичните податоци за новата игра, како и оние работи кои претставуваат движечка сила на играта. Теоретските основи на енџинот на играта почнуваат да се оформуваат, меѓутоа има уште многу работи кои треба да се направат за да може да започнеме со кодирање.

Сигурно се прашувате "кога"? Кога ракометот конечно ќе може да се игра? Тоа е тешко прашање. Нашето искуство од минатото не научи да изнесуваме податоци за крајни рокови, затоа што може да донесе само разочарување ако тоа не се случи до крајниот рок. Секогаш постојат работи кои неможеме да ги предвидиме. Се што можам да ви кажам, е дека ќе ја лансираме најдобрата бета верзија до крајот на годината.

Исто така имаме и надградби во фудбалот и во хокејот. Во хокејот новиот пренос во живо е многу блиску до пуштање во употреба. Како и да е, се уште ни фалат некои начини на игра и потребно е целосно да ги прегледаме моменталните игги пред да го пуштиме во употреба. Може да потрае околу еден месец ако се биде во најдобар ред.

Во фудбалот новите замени и стартниот состав се уште поблиску до употреба. Моментално ги поправаме последните грешки. Енџинот за натпревар веќе е надограден за да може новите замени да се вклопат и веѓе е тестиран. Само опцијата "drag & drop" сеуште ни прави проблеми.

Тоа би било се, имајте пријатен ден!

 Постари вести
12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

11/2016

10/2016

Покажи повеќе