Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лига Куп: IV.4 (Словачка) - Сезона 32

823 252 243
Добиј бесплатни кредити!
Следен натпревар
FC Kopanice 141324 †
Лигашки натпревар
23.02.2020 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Лига Купот се игра на крајот од сезоната по еден натпревар во вид на систен на исфрлување. Секоја лига има сопствен Лига Куп каде што најдобрите 16 тимови според конечниот пласман се квалификуваат. Во секоја рунда најдобрите носители играат против полошите носители, вторите носители играат против вторите полиши носители итн. Подобриот носител има предност да игра на домашен терен. Бидејќи има натпревари за пласман, секој тим игра по 4 натпревари. Овие натпревари се играат на 105, 107, 109 и 112 ден од сезоната. Победникот на Лига Купот се квалификува за СуперЛига Купот. Приходот од продажбата на билети за натпреварите од Лига Купот беше поделен помеѓу двата тима.
Сезона: Држава: Лига:


LOG: soccer_calendar