Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: IV.4 (Словачка) - Сезона 32

818 449 838
 
Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Следен натпревар
Team noname 141547
Лигашки натпревар
23.01.2020 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Има барем едно празно место во ова лига. Притисни на Повикај пријател во лигата иконата до името на слободниот тим и покани пријател во лигата.
Поз Тим MP W D L Pts GF:GA GD
1 Словачка FC Vozokany  19  18  1  0  55  84:1 +83
2 Словачка Rossoneri  19  15  3  1  48  87:5 +82
3 Словачка FC Rio  19  15  1  3  46  92:7 +85
4 Словачка FK Malacke dziváky  19  14  3  2  45  93:8 +85
5  19  14  1  4  43  69:11 +58
6 Словачка FC Potok  19  12  3  4  39  65:17 +48
7 Словачка FC EGT  19  11  5  3  38  76:9 +67
8 Словачка Nova Ves HotSpurs  19  11  3  5  36  77:22 +55
9 Словачка 1. FC Budatin  19  11  1  7  34  69:33 +36
10 Словачка Lokomotiv Režinka  19  11  0  8  33  78:36 +42
11 Словачка KUBA FC  19  10  2  7  32  63:20 +43
12 Словачка FC 76ers  19  10  2  7  32  71:30 +41
13 Словачка FC Borovo  19  6  4  9  22  56:46 +10
14 Словачка FC Juve  19  6  3  10  21  52:68 -16
15 Словачка Pilania  19  6  2  11  20  44:44 0
16 Словачка FK Jur nad Hronom  19  6  2  11  20  42:73 -31
17 Словачка FC mengvaji  19  5  2  12  17  42:53 -11
18 Словачка Public account  19  3  0  16  9  18:121 -103
19 Словачка Dynamo Lubica  19  2  1  16  7  4:137 -133
20 Словачка Team noname 141533 Повикај пријател во лигата  19  2  1  16  7  6:145 -139
21 Словачка Team noname 141547 Повикај пријател во лигата  19  1  0  18  3  5:152 -147
22 Словачка Team noname 141324 Повикај пријател во лигата  19  0  0  19  0  1:156 -155

LOG: soccer_calendar