Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Имплементирани се новите лица

Драги пријатели,

Помина долго време откако ви ги кажавме најновите информации за процесот на развој, но тоа не значи дека мируваме. Нјголемата вест е тоа што ги имплементиравме нови лица на игралите во ППМ пред неколку недели. Сега можете да најдете црни, азиски и јапонски лица во играта. Лицата се направени спрема нивната националност. Но сеуште не е крај. Нашиот графички дизајнер ThomasHK веќе работи на арапските и на индиските лица кои ќе бидат имплементирани подоцна.

Додадовме опција со која можете да го филтрирате вашиот поранешен играч во играчката статистика. Ова беше сугестија од заедницата која решивме да ја имплементираме па од сега ќе можете да ги видите само сегашните играчи во вашиот тим.

Во хокеј ги поделивме статистиките на играчите од националниот тим според нивната годишна категорија. Оваа статистика се покажуваше само во статистиката на самиот играч. Сега ќе можете да ја гледате одделно. Исто така работиме на страницата која ќе ви ја покаже статистиката за секој национален тим исто како на вашиот тим.

Новиот пренос во живо ја достигна финалната стаза на развој и сега сме многу блиску да ја пуштиме во употреба. Се надеваме дека ќе можеме да ја пусштиме во овој месец ако се биде во најдобар ред.

Во фудбал ја средивме опцијата да уплоадирате лого за турнир. Ако имате прикачено лого и не ви се прикажува, ве молиме пробајте повторно.

Развојот на ракометот се движи напред со одлично темпо. Нема што многу да се каже моментално без влегување во технички детали. Имаме прогрес страна по страна.

Конечно едно мало претставување во врска со поцијата да понудите играч за продажба која ја имплементиравме во Декември. Би сакале да ве предупредиме дека ако ја користите оваа опција, дека правилата се исти како и за регуларните трансфери. Ова значи дека оваа опција не дозволува прескапи трансфери. Ваша одговорност е како менаџер кој нуди играч, да се осигурате дека барана цена е прилагодена со квалитетот и атрибутите на играчот. Ако цената на играчот е осудена од страна на gamemaster-от, тие имаат за свое право да надоместат трансферот за да неможе никој да има предност од овој трансфер. Затоа имајте го на ум ова кога ја користите оваа опција.

Имајте пријатен ден!

 Постари вести
12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

11/2016

10/2016

Покажи повеќе