Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Последните вести од ППМ канцеларијата

 Здраво пријатели,


Јас имам еден цел куп вести за вас денеска. Ќе започнам со најава дека ППМ се движи кон една нова ера. Во ноќта меѓу 29-30 април, ППМ ќе го промени својот веб хостинг провајдер и играта ќе се пресели на нови сервери. Ова ќе значи дека играта ќе биде недостапна во текот на оваа преселба. Ова најверојатно ќе потрае неколку часа. Ние ќе работиме во текот на ноќта за да бидеме сигурни дека сето тоа оди непречено колку што е можно и ќе се потрудиме да се направи играта оперативна што е можно побрзо. Ние ќе ги наведеме точното време на преселбата подоцна. Ние сме убедени дека овој потег ќе ја направи нашата игра постабилна.

Вчера го започнавме Светското првенство во Хокеј на Мраз предвидувачката игра. Имаме донирано 300 кредити во наградниот фонд кој ќе биде поделен меѓу топ 10 предвидувачите. Регистрирајте се бесплатно и обидете се во вашата среќа. Можете да започнете да ги објавувате вашите предвидувања 7 дена пред почетокот на шампионатот.

Би сакале да ве поканиме да се приклучите на нашата официјална страница на facebook. Овде можете да добиете некои интересни вести за играта порано отколку што можете да ги прочитате тука. На пример можете да најдете таму слики од некои од првите производи, кои планираме да ви ги понудиме на вас во продавницата за фановите која се надеваме дека ќе биде лансирана во текот на следната недела. Можете исто така да се придружите на вашите национални facebook групи. Можете да најдете листа на сите ППМ страници и групи на facebook тука.

Можеби сте забележале дека ако купите играч од пазарот кој не е скаутиран, вашите скаути ќе направат нова проценка за квалитетите на играчот. Ако видите вакво нешто, не се вознемирувајте. Квалитетите на играчот не се променети, само процената се промени.

Јас исто така би сакал да ве потсетам дека сега имате помалку од 2 месеци да ги искористите предностите на нашата долгорочна кампања за упатување покани. Можете да добиете најмногу 10 кредити за секој активен менаџер кој сте го поканиле во играва. За повеќе информации кликнете тука.

Исто така постои и друг начин на кој можете да помогнете во промоцијата на играта во вашето соседство. Може да го симнете и да испечатите флаери. Додадовме неколку нови. Флаерите се преведени на неколку јазици. Доколку вашата земја не располага со национален тим во хокеј или не изгледа дека ќе добие во фудбал, можете да помогне во вашиот случај со дистрибуција на овие флаери.

Тоа е се за сега, имајте пријатен ден!

 Постари вести
12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

11/2016

10/2016

Покажи повеќе