Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Ракометот е следен

Драги пријатели,

Ракометот  ќе биде следниот спорт кој ќе биде лансиран на PowerPlay Manager. Можеби сте го прочитале ова на Facebook кратко време откако беше објавено на официјалната ППМ средба во Брно , Република Чешка, минатиот петок. На средбата присуствуваа рекорден број од 63 менаџери.

Ние сфативме дека ова може да дојде како мало изненадување за вас. Ние долго размислувавме и тешко за идната насока на играта и што ќе биде најдобро за играта. Постојат неколку причини зошто го избравме овој спорт.

  1. Тоа е спортот за кој чувствуваме дека се разбираме повеќе од оние кои допрва треба да се развиваат.
  2. Ракомет дели многу исти карактеристики како хокејот и фудбалот, бидејќи е тимски спорт. Затоа неговиот развој ќе биде побрз отколку што би било ако ние се одлучивме за тенис или формула  на пример. Брзината се уште е од суштинско значење за нас видејќи се обидуваме да ја задржиме играта жива и напредна.
  3. Ракометот е многу популарен во земјите кои имаат најактивни менаџери тука на ППМ.

Сега сум сигурен дека сакате да прашате кога ќе бидете во можност да играте ракомет.Малку оптимистички процени се дека ние можеме да ја започнеме бета верзијата од играта на почетокот на следната година. Се разбира, ова ќе зависи од многу други фактори и тоа не значи дека развојот на хокејот и фудбалот ќе престане. Ние се уште имаме огромен предизвик за подобрување на фудбалскиот мотор.

Средбата во Брно не само што го даде овој историски оглас, исто така и предавањето на трофејот (видео тука) на светскиот шампион во Хокеј на Мраз - opox. Честитки за него, неговиот помошник менаџер и целата Чешка заедница на нивното трета злато во последните 4 сезони. Тоа е навистина извонреден успех.

Само еден ден подоцна, имаше уште еден состанок во Љубљана, Словенија, на кој учествуваа 2 од 3 ППМ основачи (tuttle и maxo), програмерот Mysho и јас. Јас ќе ви донесам повеќе детали за оваа средба во списанието. Тоа беше навистина викенд со многу акција.

Конечно соопштение за оние кои одат на одмор. Ние планираме да започнеме нова ПРО функција која ќе ви овозможи да се додели еден заменик-менаџер кој ќе биде способен да управува со вашиот тим во ваше отсуство. Ова наскоро ќе стигне до фазата на тестирање и потоа ќе се направи достапна за вас.

Тоа е се, имајте пријатен ден!Постари вести
12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

11/2016

10/2016

Покажи повеќе