Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1280 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Каков ќе биде следниот спорт?

Здраво Пријатели,

можеби ги забележавте гласините дека PowerPlay Manager подготвува нов спорт за вас. Имаше голема мешаница по форумите и сите сакаа да дознаат што ќе биде. Се надеваме дека повеќе од вас (ако не и сите) се подготвени за нов спорт. Го покажавте на нашата Фејсбук страница, каде што имавме анкета со прашањето: Кој од овие спортови сакате да го играте најмногу?

Имавте да избирате 3 опции: кошарка,безбол и одбојка. Анкетата беше голем успех и добивме рекорден број на одговори, од кои сме многу задоволни. Пред неколку дена, додадовме мала сложувалка на фејсбук, во којашто можевте да издвоите еден од спортовите (ако имавте добар поглед се разбира). Повеќе од вас дознаа дека се работи за безбол. Тоа значи дека безболот нема да биде следниот спорт на ППМ.

Меѓутоа, има две преостанати опции и тоа се кошарка и одбојка. Ќе бидеме среќни ако се придружите на нашата игра, на чиј крај, ќе го дознаете името на спортот што ќе и се придружи на ППМ фамилијата за неколку месеци од сега. Само следете ја нашата Facebook page и први ќе дознаете.

Добра забава!Постари вести
07/2020

03/2020

01/2020

12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

Покажи повеќе