Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1280 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Специјален божиќен подарок од тимот на PPM

Драги пријатели,

ние подготвивме специјална понуда за божиќ оваа година. Во следните 10 дена, секој ден ке се појавуваат по три снегулки на страниците од играта. Ваша задача ќе биде да ги соберете сите и доколку го иизвршите тоа, ќе добиете бесплатен PRO пакет кој ќе можете да го користите 7 дена почнувајќи од 30 Декември. Доколку ги играте и двата спорта, PRO пакет ќе добиете на двата посебно.

Доколку неможете да ги соберете снегулките на денот кога се појавиле, не грижете се, таму ќе одтане се до крајот на натпреварот (30 Декември) или додека не го соберете. За да ги соберете снегулките, само притиснете на нив. Бројот на собраните снегулки ќе можете да го витиде како специјална порака на вашиот налог.

Се надеваме дека ќе се забавувате за време на празниците. Ова е мал подарок од страна на момците од PPM до нашите менаџери. Снегулката може да биде сокриена на било која страна од PPM. Доколку играте еден спорт, не грижете се. Снегулките кои се појавуваат во хокејот, ќе се појават и на истата страна и на фудбалот. Држете ги очите отворени!

Уште една новост што се донесува за репрезентациите до 20 и 17 години во фудбал. По барањата на моменталните селектори, одлучивме, играчите кои се под 20 години (вклучувајчи ги и оние со 20 години), ќе им гозволиме да останат во сениорскиот национален тим до следната сезона. Меѓутоа, на менаџерите нема да им биде дозволено да додаваат нови играчи под оваа возраст од следната сезона. Одлуката ќе остане на селекторот на националниот тим дали ќе до прати во јуниорската репрезентација или ќе го задржи.

Тоа е се, уживајте!Постари вести
07/2020

03/2020

01/2020

12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

Покажи повеќе