Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Новиот пренос во хокеј е пуштен во употреба!!!

Здраво дечки,

горди сме да ви го презентираме новиот анимиран пренос во хокејот. Развојот за овој пренос беше еден од најтешките и најдолгите проекти кои некогаш сме ги пробале. Ни одзема преку една година за да го завршиме. Првин требаше да креираме систем во кој ќе можат да се кодират сите потези. Ова е завршено поодамна, меѓутоа од тогаш имаше многу модификации кои беа додавани во системот за да биде полесно кодирањето а со тоа и целиот процес. За ова беа потребни неколку програмери кои доаѓаа и си одеа, а кои само ги кодираа потезите и ништо друго. Конечно мораше да го составиме сето она што го имавме за да можете да ги гледате вашите натпревари во овој нов engine.

Ве молиме имајте на ум дека ова е некој вид на бета верзија. И покрај тоа што се обидуваме да дадеме се од себе за вие да уживате, сепак можно е да се појава некои грешки. Доколку се случи тоа, немојте да се двоумите и пријавете ги истите во форумот.

Новиот пренос во живо носи и нова ПРО опција. Кога гледате натпревар од лигата, можете да ги пратите останатите резултати во живо.

Во случај да ја сакате старата верзија на пренос, сеуште ќе можете да ја користите. Има линк на дното кој што ќе ве префрли на стариот пренос.

Можете да најдете нови опции на страната за Статистики на вашиот тим. Можете да ја гледате статистиката на играчите од сите натреварувања (лига,национален куп,интернационален куп итн...). Само изберете Вкупно од можностите за избирање и ќе ги видите сите статистики заедно.

Профилот на тимот на менаџерот на Националниот тим, како и на неговиот асистент сега содржи информација за тоа кој национален тим го води како и директен линк до неговиот национален тим. Ова исто така служи како скратен пат за сите менаџери на национален тим до тимот кој го водат. Сигурен сум дека ќе биде ценето, посебно од оние кои водат странски тимови.

Исто така додадовме опција да можете да "тркалате со глувчето" по маската и ракавиците на голманот во националниот тим.

На Бадник објавивме интервју во магазинот со tuttle. Во тоа интервју имаше натпреварување за маици и кредити. Победникот е објавен во магазинот.

Имаме многу додадени работи на нашата листа.Работите на листата се планирани за оваа година. Ќе има некои нови корисни ПРО опции, како notepad и потсетник, и се разбира, главниот проект за оваа година е ракометот.

Тоа би било се,

Имајте пријатен ден!



Постари вести
12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

11/2016

10/2016

Покажи повеќе