Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Пристигнува сезоната 17

Здраво пријатели,

како што сигурно знаете, новата сезона започнува следниот Понеделник. Како и обично, последната недела од сезоната е доделена на спонзорите и турнирите за националните тимов. Можете да го следите вашиот национален тим на Европското првенство. Интернационалниот куп, како и под20 и под17 PPM Football Challenge Cup.

Исто така е време да се објави и листата на земји каде ќе има лигашко регрупирање. Лигашкото регрупирање е механизам со кој е отстрануваат неактивните тимови во двете последни нивоа во селектираната замја со цел да се зголему конкуренцијата. Оваа сезона регрупирање ќе има во:

Алжир, Аргентина, Австралија, Бразил, Бугарија, Канада, Чиле, Кина, Кинески Тајпеи, Колумбија, Хрватска, Чешка Република, Данска, Египет, Англија, Естонија, Франција, Грција, Унгарија, Иран, Ирска, Израел, Италија, Латвија, Литванија, Малезија, Црна Гора, Мароко, Перу, Полска, Португалија, Романија, Шкотска, Саудиска Арабија, Србија, Словачка, Словенија, Шведска, Турција, САД, Венецуела, Африка, Азија, Европа, Северна Америка, Јужна Америка

Тоа е се, среќно во новата сезона!Постари вести
01/2020

12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

11/2017

10/2017

08/2017

06/2017

03/2017

12/2016

Покажи повеќе