Време:

  
  .
Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1298 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Фудбалски вести

Тренинг програми и други вести

Hi friends,

you may have noticed that we added a new PRO feature to your Practice page. You might be wondering what it does. Well, it's a very useful feature to set up the automatic practice ratios for your players. You can create up to 20 training programs with your preferred practice ratios. Then you just apply these programs to players on the Practice page or in the player profile. It's very simple once you get used to it.

Last week we announced several new features. One of them is the influence of game importance on хемија, искуство и посетеност. Како што знаете, колку е повисока важноста на мечот, толку повеќе енергија трошат вашите играчи. Поради фактот што многумина од вас се склони да играт на ниска или многу ниска важност дури и на важните мечеви, решивме да ја направиме играта малку попредизвикувачка.

Од следната сезона во секој спорт, важноста ќе има значење на хемијата и искуството што вашите играчи го добиваат. TКолку е повисока важноста, толку повеќе ќе добиваат хемија и искуство. Ова ќе го примениме во сите спортови ( освен во турнирите за кредити во ракомет).

Влијанието на посетеноста ќе важи само во лигашките натпревари. Ако играте лигашки меч на многу ниска или ниска важност и не победите, навивачите ќе запомнат дека заложбите на екипата биле слаби и можеби нема да сакат да дојдат на следниот натпревар. Падот на посетеноста ќе биде поголем ако играте на многу ниско и помал ако играте на ниско. Исто ќе се зима во предвид и времето во кое играте на ниско или кмногу ниско. Ако победите, важноста што ја користите нема да има ефект на посетеноста на следниот натпревар. Исто, ако екипата ви е многу послаба од противникот, навивачите ќе ви простат дури и да играте на многу ниска важност.

Регрупирање на лигите во хокеј

Како и обично, ќе направиме регрупирање во хокеј да ги намалиме неактивните тимови и да го засилиме натпреварувањето во двете најниски лиги. Оваа сезона ќе се прави во:

Austria, Belarus, Belgium, Bosnia and Herzegovina, Brazil, Bulgaria, Croatia, Czech Republic, Denmark, Finland, Latvia, Lithuania, Other World, Portugal, Slovakia, Slovenia, Switzerland, Turkey, United Kingdom

Ако се случи да сте преместени во друга лига и прифатите договор од спонзор со бонус за победа, не се грижете. Ќе можете да ги повторите преговорите во првите 2 дена од новата сезона.

Национални тимови во ракомет

Во ракометот додадовме статистика на националниот тим во страната за детални статистики на профилот на играчите и исто статистика на играчите на страниците за националните тимови.

Имајте убав ден!Постари вести
12/2020

11/2020

07/2020

03/2020

01/2020

12/2019

08/2019

04/2019

01/2019

12/2018

09/2018

05/2018

01/2018

Покажи повеќе