Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

 Arsenal Peres

ID: 2563
Словачка III.12 (Позиција 4)
817 634 381
Лого на тимот
Клубско знаменце
Овој тим нема знаменце!
Генерален спонзор
Јачина на тимот
Голман 254
Одбрана 262
Среден ред 268
Напад 155
Вкупно 235

2933

407.05

24/18

3

Pеклами


Arsenal Peres
Тимски ИД 2563
Име на менаџерот dzofo
Држава Словачка Словачка
Регион Košický
Воспоставен 2011-01-28 (Сезона 3)
Лига Словачка III.12 (Позиција 4)
Името на стадион Emirates stadium (80000)
Вебстрана на тимот ---


Неодамна собрани знаменца

Најнови соопштенија за јавноста
Нема настани во јавноста...
Дрес на тимот
Голмански ракавици


Медиумски спонзор
АкцијаLOG: soccer_calendar