Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1292 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

 Sparta Praha CKD

ID: 72447
Словачка III.7 (Позиција 6)
894 812 002
Лого на тимот
Клубско знаменце
Овој тим нема знаменце!
Генерален спонзор
Јачина на тимот
Голман 189
Одбрана 252
Среден ред 148
Напад 62
Вкупно 163

3019

382.92

17/2

0

Pеклами


Sparta Praha CKD
Тимски ИД 72447
Име на менаџерот peterma
Држава Словачка Словачка
Регион Košický
Воспоставен 2012-08-13 (Сезона 8)
Лига Словачка III.7 (Позиција 6)
Името на стадион Stadion na Letnej (10800)
Вебстрана на тимот ---


Неодамна собрани знаменца

Најнови соопштенија за јавноста
Нема настани во јавноста...
Дрес на тимот
Голмански ракавици


Медиумски спонзор
АкцијаLOG: soccer_calendar