Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1292 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

 AJAX AMSTERDAM

ID: 3857
Словачка III.14 (Позиција 5)
894 812 002
Лого на тимот
Клубско знаменце
Клубот дава знаменце на сите противници
Генерален спонзор
Јачина на тимот
Голман 232
Одбрана 216
Среден ред 327
Напад 140
Вкупно 229

3557

420.05

24/10

2

Pеклами


AJAX AMSTERDAM
Тимски ИД 3857
Име на менаџерот wwwww
Држава Словачка Словачка
Регион Trenčiansky
Воспоставен 2010-06-01 (Сезона 1)
Лига Словачка III.14 (Позиција 5)
Името на стадион /LUKA/ (49600)
Вебстрана на тимот ---


Неодамна собрани знаменца

Најнови соопштенија за јавноста
Нема настани во јавноста...
Дрес на тимот
Голмански ракавици


Медиумски спонзор
АкцијаLOG: soccer_calendar