Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1330 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: IV.2 (Словачка) - Сезона 42

1 067 876 977
 
Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Следен натпревар
tomatode
Лигашки натпревар
23.03.2023 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Има барем едно празно место во ова лига. Притисни на Повикај пријател во лигата иконата до името на слободниот тим и покани пријател во лигата.
Поз Тим MP W D L Pts GF:GA GD
1 Словачка FK Slovan Dedinka  34  31  2  1  95  210:18 +192
2 Словачка FC Abranovce 85  34  29  3  2  90  168:10 +158
3 Словачка OSK STARE  34  28  1  5  85  176:21 +155
4 Словачка FC Royal Valley  34  27  4  3  85  136:10 +126
5 Словачка FC avantasia  34  25  1  8  76  132:36 +96
6 Словачка FC Lajdákovo  34  25  0  9  75  139:30 +109
7  34  23  2  9  71  159:37 +122
8 Словачка Seinajoki JK  34  23  1  10  70  134:36 +98
9 Словачка Tatran HLOHOVEC†  34  20  3  11  63  121:70 +51
10 Словачка FC Guano Podstavenec†  34  20  1  13  61  102:53 +49
11 Словачка Ultimate Underdogs FC  34  18  4  12  58  69:42 +27
12 Словачка Defacto kemp  34  13  4  17  43  88:81 +7
13 Словачка Real Madrid TM 143766 † Повикај пријател во лигата  34  13  3  18  42  62:80 -18
14 Словачка Partizan Bzovík† Повикај пријател во лигата  34  12  1  21  37  63:100 -37
15 Словачка tomatode  34  11  1  22  34  52:140 -88
16 Словачка TJ Društevník DolnýPial†  34  8  5  21  29  42:108 -66
17 Словачка FC LAKES† Повикај пријател во лигата  34  9  2  23  29  42:115 -73
18 Словачка Eagle  34  6  2  26  20  32:161 -129
19 Словачка LH Legends† Повикај пријател во лигата  34  6  1  27  19  19:179 -160
20 Словачка Tatranskí orli  34  3  2  29  11  5:158 -153
21 Словачка Graphic1 Trnava† Повикај пријател во лигата  34  1  1  32  4  6:226 -220
22 Словачка Public account  34  0  2  32  2  2:248 -246

LOG: soccer_calendar