Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1327 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: I.1 (Франција) - Сезона 38

964 026 831
 
Добиј бесплатни кредити!
Следен натпревар
Lesáci
Лигашки натпревар
30.11.2021 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Поз Тим MP W D L Pts GF:GA GD
1 Франција Pyropolis Griphoenix  21  15  2  4  47  41:9 +32
2 Франција Espérance Paris FC  21  15  1  5  46  62:21 +41
3 Франција Stade Français  21  14  1  6  43  30:24 +6
4 Франција En Avant de Guingamp  21  12  6  3  42  48:21 +27
5 Франција POLOS  21  12  4  5  40  48:24 +24
6  21  12  3  6  39  34:22 +12
7 Франција Black Dragon  21  11  4  6  37  35:25 +10
8 Франција Avenirvert  21  10  6  5  36  47:26 +21
9 Франција AS Saint-Etienne  21  10  5  6  35  33:22 +11
10 Франција julian grimau fc  21  11  2  8  35  42:37 +5
11 Франција Harare Caracals  21  9  4  8  31  29:26 +3
12 Франција Manu Nited  21  8  6  7  30  33:26 +7
13 Франција Thorvilla CATS  21  8  1  12  25  17:35 -18
14 Франција Les Tendons d'Acier  21  7  2  12  23  30:33 -3
15 Франција Running Men  21  6  5  10  23  15:23 -8
16 Франција Dukes of Normandy  21  6  5  10  23  20:33 -13
17 Франција les sylvestrains  21  5  6  10  21  28:39 -11
18 Франција the burner  21  5  5  11  20  22:35 -13
19 Франција Pieds carrés ancéaquais  21  4  4  13  16  18:40 -22
20 Франција Celtiques Arvernes  21  4  4  13  16  12:38 -26
21 Франција la vieille dame  21  4  2  15  14  14:50 -36
22 Франција ice88  21  3  2  16  11  18:67 -49

LOG: soccer_calendar