Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: II.4 (Република Чешка) - Сезона 32

823 223 128
 
Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Следен натпревар
FC Kopanice 141324 †
Лигашки натпревар
23.02.2020 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Поз Тим MP W D L Pts GF:GA GD
1 Република Чешка FK Skotchka F-M  32  19  4  9  61  53:32 +21
2 Република Чешка Chicago Blackhawks 21  32  18  6  8  60  70:35 +35
3 Република Чешка FC Crazy M Střezov  32  18  5  9  59  51:28 +23
4 Република Чешка Žlutí medvědi  32  17  5  10  56  48:35 +13
5 Република Чешка FC mařa  32  16  6  10  54  44:30 +14
6 Република Чешка Sokolíci Uhošťany  32  17  2  13  53  43:33 +10
7  32  13  10  9  49  48:37 +11
8 Република Чешка b1905  32  14  7  11  49  52:42 +10
9 Република Чешка FC ŠKOLŇÁK  32  13  10  9  49  47:39 +8
10 Република Чешка F.C.Baník Havířov  32  13  6  13  45  38:33 +5
11 Република Чешка skk kotěhulky  32  12  9  11  45  44:42 +2
12 Република Чешка FC ENERGETICI TŘEBÍČ  32  12  8  12  44  46:55 -9
13 Република Чешка FC Hvězdy Ládví  32  12  7  13  43  40:36 +4
14 Република Чешка Juventus666  32  11  10  11  43  30:31 -1
15 Република Чешка FK Sahara Břeclav  32  12  7  13  43  46:49 -3
16 Република Чешка Hamerland SV  32  11  8  13  41  36:47 -11
17 Република Чешка VTJ SKP Znojmo  32  11  5  16  38  40:53 -13
18 Република Чешка Portsmouth FC  32  10  7  15  37  41:50 -9
19 Република Чешка FC Chopper Žižkov  32  10  6  16  36  38:61 -23
20 Република Чешка FK Vrátno  32  9  1  22  28  20:46 -26
21 Република Чешка Běsnící klokani  32  7  6  19  27  25:61 -36
22 Република Чешка Hirschkalb Sudety  32  6  7  19  25  23:48 -25

LOG: soccer_calendar