Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Лигашки позиции: II.3 (Бугарија) - Сезона 32

823 223 128
 
Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Следен натпревар
FC Kopanice 141324 †
Лигашки натпревар
23.02.2020 18:30:00

00
00
01
HRS
MIN
SEC

Сезона: Држава: Лига:


Има барем едно празно место во ова лига. Притисни на Повикај пријател во лигата иконата до името на слободниот тим и покани пријател во лигата.
Поз Тим MP W D L Pts GF:GA GD
1 Бугарија kopaбостроител  32  27  3  2  84  191:11 +180
2 Бугарија NikoGiants  32  25  4  3  79  146:21 +125
3 Бугарија Bacova Mahala09  32  25  2  5  77  143:11 +132
4 Бугарија Arsenal Sofia  32  25  1  6  76  146:16 +130
5 Бугарија mancastle united  32  22  3  7  69  157:20 +137
6 Бугарија Redbul Salzburg  32  22  2  8  68  151:27 +124
7  32  21  5  6  68  147:37 +110
8 Бугарија FC Metalic  32  22  2  8  68  133:33 +100
9 Бугарија FC SPARTAK PLEVEN  32  21  3  8  66  130:29 +101
10 Бугарија Fc.Napredak.Un.  32  18  5  9  59  144:36 +108
11 Бугарија BALKAN  32  18  4  10  58  145:35 +110
12 Бугарија FC Bakito  32  18  3  11  57  142:45 +97
13 Бугарија METALURG  32  17  3  12  54  133:41 +92
14 Бугарија FK ATLAS  32  15  3  14  48  120:64 +56
15 Бугарија vulcite  32  10  1  21  31  73:132 -59
16 Бугарија fihecite  32  9  0  23  27  75:96 -21
17 Бугарија ATHLETIC GO†  32  5  0  27  15  41:182 -141
18 Бугарија РОДОПА-СМОЛЯН  32  4  0  28  12  30:227 -197
19 Бугарија Team noname 140038 Повикај пријател во лигата  32  2  1  29  7  5:304 -299
20 Бугарија Team noname 140178 Повикај пријател во лигата  32  1  1  30  4  2:293 -291
21 Бугарија Team noname 140354 Повикај пријател во лигата  32  1  0  31  3  2:297 -295
22 Бугарија Team noname 140143 Повикај пријател во лигата  32  1  0  31  3  1:300 -299

LOG: soccer_calendar