Службена PPM страница на Фејсбук
Стиснете Лајк на нашата Фејсбук страница и добијте ги најновите новости пред сите останати.
Следен натпревар
FC Petržalka Panthers
Лигашки натпревар
19.05.2024 18:30:00
19.05.2024 18:30:00
00
00
01
HRS
MIN
SEC
Група 1
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Veligrad | Romanticari | 4:0 |
03.04.2024 | FC loppi team | FC Saturn Vitebsk | 2:1 |
10.04.2024 | Romanticari | FC Saturn Vitebsk | 2:0 |
10.04.2024 | Veligrad | FC loppi team | 7:1 |
17.04.2024 | FC loppi team | Romanticari | 1:1 |
17.04.2024 | FC Saturn Vitebsk | Veligrad | 2:0 |
24.04.2024 | Romanticari | Veligrad | 0:0 |
24.04.2024 | FC Saturn Vitebsk | FC loppi team | 3:1 |
01.05.2024 | FC Saturn Vitebsk | Romanticari | 1:0 |
01.05.2024 | FC loppi team | Veligrad | 0:0 |
08.05.2024 | Romanticari | FC loppi team | 3:0 |
08.05.2024 | Veligrad | FC Saturn Vitebsk | 2:0 |
Група 2
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Mediolanum FC | The Paddies | 5:0 |
03.04.2024 | Karpaty | Gunners f.c | 4:1 |
10.04.2024 | The Paddies | Gunners f.c | 0:1 |
10.04.2024 | Mediolanum FC | Karpaty | 3:0 |
17.04.2024 | Karpaty | The Paddies | 6:1 |
17.04.2024 | Gunners f.c | Mediolanum FC | 1:0 |
24.04.2024 | The Paddies | Mediolanum FC | 1:2 |
24.04.2024 | Gunners f.c | Karpaty | 2:3 |
01.05.2024 | Gunners f.c | The Paddies | 5:0 |
01.05.2024 | Karpaty | Mediolanum FC | 1:0 |
08.05.2024 | The Paddies | Karpaty | 0:7 |
08.05.2024 | Mediolanum FC | Gunners f.c | 4:0 |
Група 3
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Red Army of Degunino | FC Sensacija | 1:0 |
03.04.2024 | Harare Caracals | FK SUBOTICA | 0:1 |
10.04.2024 | FC Sensacija | FK SUBOTICA | 1:1 |
10.04.2024 | Red Army of Degunino | Harare Caracals | 1:1 |
17.04.2024 | Harare Caracals | FC Sensacija | 1:0 |
17.04.2024 | FK SUBOTICA | Red Army of Degunino | 0:0 |
24.04.2024 | FC Sensacija | Red Army of Degunino | 4:0 |
24.04.2024 | FK SUBOTICA | Harare Caracals | 1:2 |
01.05.2024 | FK SUBOTICA | FC Sensacija | 0:3 |
01.05.2024 | Harare Caracals | Red Army of Degunino | 0:0 |
08.05.2024 | FC Sensacija | Harare Caracals | 1:0 |
08.05.2024 | Red Army of Degunino | FK SUBOTICA | 4:0 |
Група 4
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | FC Ferki | FC Judoshiai | 4:2 |
03.04.2024 | lanesra | FC Tirol Innsbruck | 0:0 |
10.04.2024 | FC Judoshiai | FC Tirol Innsbruck | 3:0 |
10.04.2024 | FC Ferki | lanesra | 6:3 |
17.04.2024 | lanesra | FC Judoshiai | 1:0 |
17.04.2024 | FC Tirol Innsbruck | FC Ferki | 1:0 |
24.04.2024 | FC Judoshiai | FC Ferki | 0:2 |
24.04.2024 | FC Tirol Innsbruck | lanesra | 2:1 |
01.05.2024 | FC Tirol Innsbruck | FC Judoshiai | 1:1 |
01.05.2024 | lanesra | FC Ferki | 1:0 |
08.05.2024 | FC Judoshiai | lanesra | 0:5 |
08.05.2024 | FC Ferki | FC Tirol Innsbruck | 1:0 |
Група 5
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Brauniallstars | Nogometni klub Baileys | 1:1 |
03.04.2024 | White Boys- Otok Mljet | Spartak Lier | 1:0 |
10.04.2024 | Nogometni klub Baileys | Spartak Lier | 0:1 |
10.04.2024 | Brauniallstars | White Boys- Otok Mljet | 2:1 |
17.04.2024 | White Boys- Otok Mljet | Nogometni klub Baileys | 0:1 |
17.04.2024 | Spartak Lier | Brauniallstars | 3:2 |
24.04.2024 | Nogometni klub Baileys | Brauniallstars | 2:1 |
24.04.2024 | Spartak Lier | White Boys- Otok Mljet | 1:1 |
01.05.2024 | Spartak Lier | Nogometni klub Baileys | 5:0 |
01.05.2024 | White Boys- Otok Mljet | Brauniallstars | 4:1 |
08.05.2024 | Nogometni klub Baileys | White Boys- Otok Mljet | 0:2 |
08.05.2024 | Brauniallstars | Spartak Lier | 1:1 |
Група 6
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Orange Cat | Sport Seixal Benfica | 0:1 |
03.04.2024 | Hellraisers | Alkosi | 4:2 |
10.04.2024 | Sport Seixal Benfica | Alkosi | 2:0 |
10.04.2024 | Orange Cat | Hellraisers | 1:0 |
17.04.2024 | Hellraisers | Sport Seixal Benfica | 0:0 |
17.04.2024 | Alkosi | Orange Cat | 3:1 |
24.04.2024 | Sport Seixal Benfica | Orange Cat | 0:1 |
24.04.2024 | Alkosi | Hellraisers | 3:0 |
01.05.2024 | Alkosi | Sport Seixal Benfica | 0:2 |
01.05.2024 | Hellraisers | Orange Cat | 3:2 |
08.05.2024 | Sport Seixal Benfica | Hellraisers | 0:3 |
08.05.2024 | Orange Cat | Alkosi | 1:4 |
Група 7
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Csillag | akabe | 4:0 |
03.04.2024 | Yuvalush | FC the balls | 2:0 |
10.04.2024 | akabe | FC the balls | 0:3 |
10.04.2024 | Csillag | Yuvalush | 2:0 |
17.04.2024 | Yuvalush | akabe | 2:0 |
17.04.2024 | FC the balls | Csillag | 2:1 |
24.04.2024 | akabe | Csillag | 0:1 |
24.04.2024 | FC the balls | Yuvalush | 1:2 |
01.05.2024 | FC the balls | akabe | 3:0 |
01.05.2024 | Yuvalush | Csillag | 5:0 |
08.05.2024 | akabe | Yuvalush | 0:3 |
08.05.2024 | Csillag | FC the balls | 3:0 |
Група 8
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | LIVER_POOL | ocizla | 2:1 |
03.04.2024 | NK OTPISANI | FC Schlecker | 2:1 |
10.04.2024 | ocizla | FC Schlecker | 3:2 |
10.04.2024 | LIVER_POOL | NK OTPISANI | 0:3 |
17.04.2024 | NK OTPISANI | ocizla | 2:0 |
17.04.2024 | FC Schlecker | LIVER_POOL | 4:2 |
24.04.2024 | ocizla | LIVER_POOL | 0:1 |
24.04.2024 | FC Schlecker | NK OTPISANI | 3:0 |
01.05.2024 | FC Schlecker | ocizla | 3:0 |
01.05.2024 | NK OTPISANI | LIVER_POOL | 2:1 |
08.05.2024 | ocizla | NK OTPISANI | 3:1 |
08.05.2024 | LIVER_POOL | FC Schlecker | 0:1 |
Група 9
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Avântul Crocodilu' | Arkas | 2:0 |
03.04.2024 | ABG-1906 | Kozmoz United | 1:1 |
10.04.2024 | Arkas | Kozmoz United | 1:0 |
10.04.2024 | Avântul Crocodilu' | ABG-1906 | 1:4 |
17.04.2024 | ABG-1906 | Arkas | 2:0 |
17.04.2024 | Kozmoz United | Avântul Crocodilu' | 1:1 |
24.04.2024 | Arkas | Avântul Crocodilu' | 1:0 |
24.04.2024 | Kozmoz United | ABG-1906 | 0:0 |
01.05.2024 | Kozmoz United | Arkas | 1:0 |
01.05.2024 | ABG-1906 | Avântul Crocodilu' | 3:1 |
08.05.2024 | Arkas | ABG-1906 | 1:4 |
08.05.2024 | Avântul Crocodilu' | Kozmoz United | 2:1 |
Група 10
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Outsiders | levolevo | 0:7 |
03.04.2024 | Monegasco | Империјал | 0:6 |
10.04.2024 | levolevo | Империјал | 1:5 |
10.04.2024 | Outsiders | Monegasco | 0:0 |
17.04.2024 | Monegasco | levolevo | 1:2 |
17.04.2024 | Империјал | Outsiders | 6:0 |
24.04.2024 | levolevo | Outsiders | 8:0 |
24.04.2024 | Империјал | Monegasco | 6:0 |
01.05.2024 | Империјал | levolevo | 3:0 |
01.05.2024 | Monegasco | Outsiders | 7:0 |
08.05.2024 | levolevo | Monegasco | 7:0 |
08.05.2024 | Outsiders | Империјал | 0:8 |
Група 11
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | Lazionalism | Aqape Football | 5:0 |
03.04.2024 | Moss Team | Puy Bar Pattaya | 1:2 |
10.04.2024 | Aqape Football | Puy Bar Pattaya | 1:1 |
10.04.2024 | Lazionalism | Moss Team | 3:0 |
17.04.2024 | Moss Team | Aqape Football | 2:2 |
17.04.2024 | Puy Bar Pattaya | Lazionalism | 0:1 |
24.04.2024 | Aqape Football | Lazionalism | 1:1 |
24.04.2024 | Puy Bar Pattaya | Moss Team | 6:0 |
01.05.2024 | Puy Bar Pattaya | Aqape Football | 5:0 |
01.05.2024 | Moss Team | Lazionalism | 2:3 |
08.05.2024 | Aqape Football | Moss Team | 3:2 |
08.05.2024 | Lazionalism | Puy Bar Pattaya | 6:0 |
Група 12
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | ALKOHOL ŽILINA | The Freewheelin' | 4:0 |
03.04.2024 | Grande Milano | FC Zank | 1:3 |
10.04.2024 | The Freewheelin' | FC Zank | 0:1 |
10.04.2024 | ALKOHOL ŽILINA | Grande Milano | 3:0 |
17.04.2024 | Grande Milano | The Freewheelin' | 0:0 |
17.04.2024 | FC Zank | ALKOHOL ŽILINA | 1:1 |
24.04.2024 | The Freewheelin' | ALKOHOL ŽILINA | 1:2 |
24.04.2024 | FC Zank | Grande Milano | 2:1 |
01.05.2024 | FC Zank | The Freewheelin' | 5:0 |
01.05.2024 | Grande Milano | ALKOHOL ŽILINA | 0:3 |
08.05.2024 | The Freewheelin' | Grande Milano | 0:1 |
08.05.2024 | ALKOHOL ŽILINA | FC Zank | 5:0 |
Група 13
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | DSC-Wanne-Eickel | Hajduk_Split1911 | 3:0 |
03.04.2024 | Plaćenici | Reading | 6:0 |
10.04.2024 | Hajduk_Split1911 | Reading | 0:2 |
10.04.2024 | DSC-Wanne-Eickel | Plaćenici | 5:0 |
17.04.2024 | Plaćenici | Hajduk_Split1911 | 1:1 |
17.04.2024 | Reading | DSC-Wanne-Eickel | 0:2 |
24.04.2024 | Hajduk_Split1911 | DSC-Wanne-Eickel | 3:1 |
24.04.2024 | Reading | Plaćenici | 1:0 |
01.05.2024 | Reading | Hajduk_Split1911 | 2:0 |
01.05.2024 | Plaćenici | DSC-Wanne-Eickel | 2:5 |
08.05.2024 | Hajduk_Split1911 | Plaćenici | 0:1 |
08.05.2024 | DSC-Wanne-Eickel | Reading | 0:4 |
Група 14
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | FC Roznov | A.C.A.B. | 6:0 |
03.04.2024 | Győri Budvarka | FC Barcelona "A" | 7:0 |
10.04.2024 | A.C.A.B. | FC Barcelona "A" | 5:0 |
10.04.2024 | FC Roznov | Győri Budvarka | 0:1 |
17.04.2024 | Győri Budvarka | A.C.A.B. | 3:3 |
17.04.2024 | FC Barcelona "A" | FC Roznov | 0:7 |
24.04.2024 | A.C.A.B. | FC Roznov | 0:2 |
24.04.2024 | FC Barcelona "A" | Győri Budvarka | 0:7 |
01.05.2024 | FC Barcelona "A" | A.C.A.B. | 1:2 |
01.05.2024 | Győri Budvarka | FC Roznov | 3:3 |
08.05.2024 | A.C.A.B. | Győri Budvarka | 1:2 |
08.05.2024 | FC Roznov | FC Barcelona "A" | 12:0 |
Група 15
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | AS Roma Bohemians Děčín | Milheiroense F. C. | 2:0 |
03.04.2024 | Espérance Paris FC | FC Alexandria | 2:1 |
10.04.2024 | Milheiroense F. C. | FC Alexandria | 0:0 |
10.04.2024 | AS Roma Bohemians Děčín | Espérance Paris FC | 1:1 |
17.04.2024 | Espérance Paris FC | Milheiroense F. C. | 4:2 |
17.04.2024 | FC Alexandria | AS Roma Bohemians Děčín | 1:0 |
24.04.2024 | Milheiroense F. C. | AS Roma Bohemians Děčín | 0:1 |
24.04.2024 | FC Alexandria | Espérance Paris FC | 1:1 |
01.05.2024 | FC Alexandria | Milheiroense F. C. | 1:0 |
01.05.2024 | Espérance Paris FC | AS Roma Bohemians Děčín | 0:1 |
08.05.2024 | Milheiroense F. C. | Espérance Paris FC | 0:8 |
08.05.2024 | AS Roma Bohemians Děčín | FC Alexandria | 4:0 |
Група 16
Дата | Домашен тим | Гостински тим | Резултат |
03.04.2024 | FürgeRókaLábak Fc | VanBasten88 | 2:0 |
03.04.2024 | Heart of Hostalkova F.C. | FC STINGERSS | 2:1 |
10.04.2024 | VanBasten88 | FC STINGERSS | 0:1 |
10.04.2024 | FürgeRókaLábak Fc | Heart of Hostalkova F.C. | 0:2 |
17.04.2024 | Heart of Hostalkova F.C. | VanBasten88 | 6:1 |
17.04.2024 | FC STINGERSS | FürgeRókaLábak Fc | 0:2 |
24.04.2024 | VanBasten88 | FürgeRókaLábak Fc | 0:4 |
24.04.2024 | FC STINGERSS | Heart of Hostalkova F.C. | 0:1 |
01.05.2024 | FC STINGERSS | VanBasten88 | 3:1 |
01.05.2024 | Heart of Hostalkova F.C. | FürgeRókaLábak Fc | 0:0 |
08.05.2024 | VanBasten88 | Heart of Hostalkova F.C. | 2:2 |
08.05.2024 | FürgeRókaLábak Fc | FC STINGERSS | 2:1 |
Запиши: Прооаѓањето на рунда со пре-елиминарни натпревари направени откако плеј-офот е испланиран не се земаат во предвид во акаунтот.Плеј-оф натпреварите неможат да се задржат поради технички причини.