Time:

Communication
Public account
  PRO Zone
1138 credits
Buy credits
You are in the public account. If you want to play the game or join in the discussion, you have to log in. If you are a new user, you must register first.

  Press releases

823,154,889
Country: League:

Slovakia FC LIVERPOOL -1892 - Bilancia po 20.sezóne

Do 20.sezóny sme vstupovali ako nováčik,ako víťaz tretej ligy.Vstupovali sme z obrovským rešpektom,z rešpektom pred nepoznaným,z rešpektom pred súpermi,z rešpektom pred kvalitnou druhou ligou.Po preštudovaní všetkých druholigistov sme zistili,že sme tam najslabší tím,dokonca aj najslabší nováčik.Aj čo sa týka hráčov,ale aj vybudovaných zázemí a štadióna.Takže hneď od začiatku nám bolo jasné,že cieľ si môžeme dávať len:zachrániť sa.V túto chvíľu sa nám to zdalo,že je to priam nemožné.
Avšak tešili sme sa,sme v sezóne,v ktorej LFC ešte nikdy nebol.Akékoľvek umiestnenie v tabuľke pre nás znamená,že to bude historicky najlepšie vystúpenie pre FC LIVERPOOL -1892.Ale začiatok nám vyšiel nad mieru spokojnosti.Na úvod sme síce prehrali v Admirale 1:0,ale potom prišli 3 za sebou šokujúce výsledky:2.kolo-prvý domáci zápas v druhej lige a neuveriteľná remíza 0:0 proti HaT Aeternum,proti tímu,ktorý tu na PPM už dokázal veľké veci.A my sme žiarili od šťastia,máme prvý bod,bol to hrejivý pocit.3.kolo-a opäť bezgólová remíza v Martine Northstars.Znova sme ukradli bod silnému tímu!4.kolo-prvá domáca výhra v 2.lige!!!LFC - FC Slovenská strela 4:1 !!!Tak to je vstup,z takým sme nerátali ani v tých najoptimistickejších snoch.Po 4 kolách máme na konte 5 bodov,skvelé,neuveriteľné...V piatom kole sme hrali vonku u Ohnivých Drakov a prehrali sme v divokom zápase 4:3,škoda tejto prehry,bod by nám pasoval viac.Až v šiestom kole sme utrpeli prvú domácu prehru proti FC ZEPHON 1:2,škoda takejto prehry.Čo sme očakávali od začiatku to prišlo až v siedmom kole na Lokomotíve,facka a pripomenutie nám,že kto je tu nováčik a čo ho čaká.Výprask v podobe 6:1.Eufória z postupu vyprchala,nastalo obdobie reality.Od piateho do 11.kola samé prehry.Najťažšou sa zdala tá v 10.kole,domáca tesná prehra 1:2 z A.F.C Aerosmith.Siahali sme po bode,možno po troch,nakoľko sme boli aktívnejší na lopte,ale prišla nešťastná 92.minúta a za stavu 1:1 sme inkasovali druhý gól!Obrovská tragédia pre nás.Od 12.kola sme však zabrali,nechceli sme byť len do počtu,chceli sme brať body,chceli sme sa vyšplhať v tabuľke vyššie,chceme sa zachrániť! 12.kolo-výhra doma z Pitbulom 3:1. 14.kolo-výhra doma z Bubákmi 3:0. 15.kolo-výhra vonku 0:1 u Zohorských Čertov,prvá výhra vonku v 2.lige. 16.kolo-domáca remíza z Realom 2:2. 17.kolo-opäť remíza,tento krát vonku vo Visolajoch 2:2. 18.kolo-výhra vonku v Maverick 1:5 !!!Do čoho sme kopli,to bol gól. 19.kolo-domáca výhra zo Strečnom 3:0.Potom nasledovali 2 prehry,ktoré ukončili prvú polovicu sezóny.Najdôležitejšie bolo,že sme boli na dosah súperom,namočených v boji o záchranu.To nám dávalo nádej na budúce naše účinkovanie v 2.lige.
Odvetnú časť súťaže sme však nezačali tak dobre,ako na začiatku sezóny.22,23 a 24.kolo sme zaznamenali prehry.Z tých sme si ale nič nerobili,vedeli sme totiž,na akých súperov sa máme zamerať.V 25.kole sme za takým vycestovali.Slovenská strela - LFC 1:1 .Veľmi dobrý výsledok,ktorý má čo povedať do boja o záchranu. 26.kolo a naša domáca výhra 1:0 nad Drakmi,nám našepkávala,že ten záchranársky boj nemusí byť márny.Potom nasledovali zápasy proti silným:ZEPHON,Lokomotíva,Portviš,Žilina Maxi Kings.Tie neboli pre nás podstatné,vedeli sme,že tam body zbierať nebudeme a tak aj bolo:3:0,0:6,3:2-tejto prehry v Portviši škoda(4 minúty do konca bol stav 2:2,inkasovali sme gól v 88.minúte,škoda!)Dobrú formu z toho zápasu,sme si preniesli aj do domáceho súboja proti "Maxíkom" zo Žiliny.Skvelá výhra 4:1,proti tímu,ktorý naháňal body v súboji o postup do 1.ligy.Skvelé víťazstvo pre nás,ale ešte lepší výkon,súpera sme prestrieľali,mali sme lepšie držanie lopty,ale hlavne 3 body,z ktorými sme nerátali.O to viac nás mrzí prehra v Aerosmith v 31.kole 1:0,tieto body sme potrebovali ako soľ.Ďalšie dôležité zápasy prišli v nasledujúcich dvoch kolách:32.kolo-doma Strážske,výhra 2:1 !V tomto zápase odchytal Killian CHANSON svoj posledný zápas za FC LIVERPOOL -1892!!!Naša dlhoročná opora!!!Ďakujeme za skvelé služby! 33.kolo-vonku Pitbul,výhra 0:3 ! 34.kolo-dosť nešťastná domáca prehra z Lost Stars Kynek 0:2,zápas sme stratili v posledných 10. minútach.A potom to prišlo-tie najrozhodujúcejšie záchranárske zápasy tejto sezóny:od 35.kola do 39.kola sme zbierali trojbodové zápisy. 35.kolo-Bubáci vonku 1:2, 36.kolo-Zohorský Čerti doma 1:0(šťastný gól 2 minúty pred koncom), 37.kolo-Real vonku 3:5(divoký zápas,po polčase sme v kľude vyhrávali 0:4,potom sa však súper nebezpečne doťahoval), 38.kolo-Visolaje doma 1:0, 39.kolo-Maverick doma 6:0(hattrickom sa vyšvihol Valeriy GAVRYK,zdárne mu sekundoval ďalší útočník z dvomi gólmi Diego HAYS):tak to bola forma ako hrom v rozhodujúcich chvíľach pre Liverpool!Posledné tri zápasy sme prehrali,všetky na nulu. 40.kolo-Strečno vonku 3:0, 41.kolo-Black Ravens doma 0:5, 42.kolo-Nova Ves Panters vonku 4:0 .Nebezpečne sa na nás doťahoval Pitbul,keď v 40.kole vyhral v Slov.strele 0:1,my už sme boli nad "čiarou",ale posledné 2 kolá sme tŕpli,ak by Pitbul v nich aspoň raz vyhral,tak mi ideme do baráže a oni by mali záchranu istú.Nakoniec však nezvíťazili a záchranu sme uhrali my,z trojbodovým náskokom.Koniec dobrý,všetko dobré,14.priečka pre nás a to o čom sme len snívali,sa pre nás nakoniec stalo skutočnosťou.FC LIVERPOOL -1892 sa zachránil v druhej lige,bez nutnosti hrať barážové zápasy!!!Sme šťastný,prešťastný!Skvelá ligová sezóna.
Ligu nakoniec zvládli v Žiline,postupujú priamo do 1.ligy.Veľa šťastia želáme!Martin Northstars si zahrali o postup,baráž ale nezvládli a ostávajú u nás.Barážové prepadlisko zvládli nakoniec:Pitbul,Draci,Visolaje.Naopak Čerti svoj dvojzápas nezvládli a vypadávajú do 3.ligy ako aj štyria priamy zostupujúci:Bubáci,Strážske,Real,Maverick.
Pre nás to znamená,že 14.priečka je skvelá,ale zároveň aj zaväzujúca pre budúcu sezónu,v ktorej nás opäť čaká neľútostný boj o záchranu.Na viac momentálne nemáme.
Tabuľka do ôsmeho miesta:
1. Žilina Maxi Kings..........89.bodov
2. Martin North Stars.........87.bodov
3. FC ZEPHON..................86.bodov
4. MFK Portviš................84.bodov
5. Black Ravens...............82.bodov
6. Lokomotíva Košice..........75.bodov
7. HaT Aeternum...............72.bodov
8. Lost Stars Kynek...........71.bodov
...
14. FC LIVERPOOL -1892........50.bodov
...

Z 21 domácich zápasov sme mali 7 krát vypredané:
19.kolo LFC - V FK Strečno
22.kolo LFC - Admiral club
28.kolo LFC - Lokomotíva Košice
34.kolo LFC - Lost Stars Kynek
38.kolo LFC - FC Visolaje
39.kolo LFC - Maverick Football Team
41.kolo LFC - Black Ravens
(25 000 divákov - vypredané)
Priemer návštevnosti sme mali : 21 439 divákov.NÁRODNÝ POHÁR:
1.kolo: (voľný žreb)
2.kolo: LFC - FC Lopušné pažitie ..........5:0
3.kolo: LFC - fc koharyhaza ...............2:0
4.kolo: LFC - Real Čachtice ...............1:3LIGOVÝ POHÁR:
osemfinále.: FC ZEPHON - LFC ...............2:0
sk. 9.-16..: Lost Stars Kynek - LFC ........1:0
sk. 13.-16.: LFC - Pitbul FC99 .............1:0
sk. 13.-14.: LFC - Ohniví Draci ............0:1
(14.miesto)Dosiahli sme najlepší výsledok v histórii klubu (14.miesto v lige II.4).Všetko sme podriadili k dosiahnutiu tohto cieľa.Zachránili sme sa bez nutnosti odohrať barážové zápasy.Preto Národný pohár ani Ligový,nemali pre nás žiadnu dôležitosť.Čaká nás ďalšia sezóna,ešte oveľa náročnejšia ako teraz.Trochu sme posilnili,hlavná bola kúpa dobrého brankára,nakoľko sme predali ikonu klubu,dlhoročného skvelého brankára :
Kyllian CHANSON (FRA)
ktorého sme zatiaľ ako jediného uviedli do Siene slávy !!!

You´ll never walk alone

L F C


Unique views: 46
Press release rating: Poor - Normal - ExcellentLOG: soccer_calendar