País:
Liga:
Trnava FC† - Analýza 7. sezóny ligy II.1 - PART 1
![](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/soccer/logo/calendary_default_logo.png)
Takže najskôr k štatistickým ukazovateľom – úvodných sedem kôl videlo dokopy 1 473 568 divákov, čo dáva slušný priemer 19 137 divákov na jeden zápas. Najnavštevovanejšie bolo 6. kolo, ktoré videlo 233 559 futbalových fanatikov (priemer 21 233 na zápas). Naopak najmenej atraktívne bolo piate kolo, videlo ho spolu „len“ 189 335 fanúšikov futbalu (priemer 17 212 na zápas). Ak sa na tieto čísla pozrieme z individuálneho hľadiska, zistíme, že najviac lákal zápas Manchesteru United s FC TITANS v 4. kole, záujem oň malo až 34 852 divákov. Naopak najmenej atraktívne bolo zatiaľ vzájomné meranie síl Jaguárov z Martinu s trnavským ARTAXom v 5.kole, navštívilo ho iba 10 497 divákov, čo do značnej miery prispelo k tomu, že toto kolo bola aj celkovo divácky najneatraktívnejšie.
Teraz už konečne prejdime k štatistikám toho, čo je korením futbalu – gólom. S potešením môžeme oznámiť, že sme zatiaľ mohli vidieť 211 gólov, čo dáva pekný priemer 2,74 gólu na zápas. Najväčšou mierou sa o toto číslo postarali lídri z Kopaníc (20 gólov) nasledovaný trnavským FC (19 gólov) a FC Elsan (17 gólov). Na druhej strane najviac gólov inkasovali Novozámčania (až hrozivých 44), ďaleko za nimi nasledujú mužstvá IceDragon (29) a Heroes of Newerth (15). Porovnaním jednotlivých kôl zistíme, že najčastejšie si gól zakričali fanúšikovia v 3. kole – až 37 krát, naopak najmenej radosti prinieslo 6. kolo – iba 25 gólov. V súvislosti s gólovou štatistikou je ale nepochybne zaujímavý aj iný ukazovateľ, a to strelecký. Konkrétne teda v ktorom kole sa hráči najčastejšie pokúšali o strelenie gólu a v ktorom kole sa im to aj percentuálne najviac darilo. V prvom rade si ale povedzme, že vo všetkých siedmych kolách sme zaregistrovali dohromady 686 streleckých pokusov. Ak toto číslo porovnáme s počtom gólov (211), vychádza nám celkom uspokojivá strelecká úspešnosť – 30,76%, čo znamená, že brankári lovili loptu zo siete približne po každej tretej strele na ich bránu. Teraz už prejdime k analýze jednotlivých kôl. Strelecky najaktívnejšie boli mužstvá v 3. kole (118 pokusov), naopak najmenej sa snažili v 4. kole (90 pokusov). Avšak čo sa týka percentuálnej úspešnosti tak paradoxne ani jedno z týchto kôl v štatistikách nevedie. Najúspešnejší boli totiž strelci v 7. kole (34,78%), naopak najmenej úspešný v 5. kole (27,00%). Čo sa týka gólov, odsledovanú máme aj možno trošku nepodstatnú, no pre niekoho určite zaujímavú štatistiku – konkrétne rozdelenia gólov do jednotlivých polčasov. Zatiaľ o čosi lepšie vychádza druhý polčas, v ktorom padlo 109 gólov, prvý však so 102 gólmi v podstate nezaostáva. V prvom polčase sa najčastejšie radovali fanúšikovia v 2. kole (až 24 krát), naopak najmenej často v 6. a 7. kole (len 11 krát). Druhý polčas zase v tejto štatistike najlepšie vyznieva v 3. a 7. kole (v oboch 21 druhopolčasových gólov), naopak v 2. kole ich bolo len 10.
Ešte by sa patrilo pozrieť sa na gólové ukazovatele aj z individuálneho hľadiska. V tomto ohľade zatiaľ dominuje bulharský útočník z trnavského FC Teodor Bramchev – v siedmych zápasov sa mu podarilo streliť až 9 gólov. Zaujímavosťou však je, že 7 gólov vstrelil len v dvoch zápasoch, dvakrát teda zavŕšil hattrick, čo mu prinieslo aj zatiaľ najčastejšie titul najlepšieho strelca kola – v 3. kole s troma gólmi a v 5. kole dokonca s gólmi štyrmi. Bramchev však nie je jediný, komu sa podarilo vstreliť v jednom zápase štyri góly – okrem neho to dokázali aj Richard Mahdal (IceDragon) v 1. kole a Adam Nemec (FK Kopanice) zase v kole šiestom. Okrem nich sa hattrick podarilo vstreliť aj hráčom Ján Filičko (Ferrari Košice, 2. kolo) a Cyrille Wach (Lokomotíva Košice, 7. kolo). Dohromady sme teda videli až šesť hattrickov.
A nakoniec zo štatistického hľadiska prejdime k tomu najmenej príjemnému ukazovateľu – počtu kariet a faulov. Z tohto hľadiska môžeme žiaľ konštatovať, že hráči v lige II.1 faulujú a dostávajú karty dosť často. Diváci na štadiónoch už totiž mohli vidieť 239 žltých a 9 červených kariet. Ak si to spriemerujeme na zápas, zistíme, že žlté karty vidíme v zápasoch častejšie ako góly (3,10 na zápas), počet červených kariet už taký hrozivý nie je, predsa len priemer približne jednej na kolo sa dal očakávať. Analýzou jednotlivých kôl potom zisťujeme, že najviac kariet museli rozhodcovia udeliť v 3. a 6. kole – v oboch prípadoch 40 žltých a 2 červené. Naopak najslušnejšie bolo hneď prvé kolo – 22 žltých a 1 červená. Pričom k tejto štatistike sa ostatné kolá ani len nepriblížili – v každom ďalšom bolo totiž udelených minimálne 30 kariet. Čo sa týka faulov, bolo ich zatiaľ spolu 1 683, čo nám dáva priemer 21,85 faulov na zápas. K tomuto číslu zatiaľ najviac prispeli hráči FC Zniev Eagles (104 faulov) nasledovaný svojimi protivníkmi z Partizánske-Canadiens (97) a FC Senninha (93). Naopak najslušnejší sú hráči Trnavy FC (iba 49 faulov), po nich IceDragon (67) a FK Kopanice s Jaguars Martin majú zhodne po 69 faulov. Čo sa týka počtu kariet nikoho neprekvapí, že Trnavčania ich majú len 6 (5 žltých a jednu červenú), ešte pred nimi sú však hráči Yellow Ducks (rovnako 5 žltých, ale žiadna červená). Na druhej strane najviac trestanými mužstvami sú FC 05 Offenbach a FC Zniev Eagles (oba tímy 17+0) nasledované trošku prekvapivo Kopanicami (16+0). V súvislosti s faulmi sa oplatí pozrieť aj na opačnú stránku mince, t.j. kto je najčastejšie faulovaným – v tomto prípade si najviac museli zatiaľ odskákať hráči Fc Olympique Snina (100 faulov) a Lords of the Binary Star (93). Naopak súperi málokedy faulovali Novozámčanov a hráčov IceDragon (iba 52 krát), čo je však do značnej miery spôsobené tým, že tieto proti týmto mužstvám ostatní väčšinou dominovali (určitou výnimkou je prvé kolo, v ktorom IceDragon rozdrvili svojho súpera z Nových Zámkov 8:0). Fauly samozrejme niekedy spôsobujú aj penaltové situácie. Nebudeme to naťahovať, pokutových kopov sme videli zatiaľ 17, z toho 12 krát boli strelci úspešní. Najviac ich bolo v 6. kole – 4, z toho tri úspešné. Iba jeden sme naopak videli v 1. a 3. kole, ale na zase oba úspešné.
Toľko k rozsiahlym k štatistickým údajom. Ak ste sa dostali až sem, tak vám gratulujeme a odporúčame vám sa ešte raz poriadne nadýchnuť – nasleduje totiž ešte druhá časť, síce kratšia, ale pre niekoho možno zaujímavejšia – stručná analýza jednotlivých tímov v prvej šestine súťaže.
Najskôr sa však ešte v krátkosti dotkneme minulej sezóny, tentoraz totiž v lige nie je taký jednoznačný favorit ako boli naposledy Montréal Flyers, preto možno očakávať ligu ešte vyrovnanejšiu. V prvom rade sa pozrieme pochopiteľne na čelo tabuľky. Tam totiž majú tímy zatiaľ najviac dôvodov na úsmev
![:) :)](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/ppm/smiles/new/smile.png)
![:) :)](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/ppm/smiles/new/smile.png)
![:) :)](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/ppm/smiles/new/smile.png)
Tak to by bolo na túto chvíľu od nás všetko, už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy a o sedem kôl sme tu znova, aby sme vám priniesli štatistiky, zaujímavosti a naše postrehy z ligy II.1. Dovtedy dovidenia a veľa úspechov v PPM aj v reálnom živote
![:) :)](https://appspowerplaymanager.vshcdn.net/images/ppm/smiles/new/smile.png)
Últimas notas
Top das notas