Tid:

Kommunikation
Public account
  PRO Zone
1330 credits
Køb credits
Du er på den offentlige konto. Hvis du vil spille spillet, eller deltage i en diskussion, skal du logge ind. Hvis du er ny bruger, skal du registrere dig først.

  Pressemeddelelser

2 701 542 654
Land: Liga:

Slovakiet Trnava FC† - Analýza 7. sezóny ligy II.1 - PART 1

Po odohratí prvých siedmych kôl, čo predstavuje šestinu siedmej sezóny ligy II.1 sme si pre vás pripravili podrobný sumár. Získali sme ho predovšetkým analýzou štatistických ukazovateľov jednotlivých kôl, ktoré sme zverejňovali na ligovej diskusii. Okrem toho sa však podrobnejšie pozrieme aj na jednotlivé mužstvá, ako sa im darilo v prvých kolách, príp. prečo sa im nedarilo a pokúsime sa odhadnúť ich vývoj do budúcnosti.

Takže najskôr k štatistickým ukazovateľom – úvodných sedem kôl videlo dokopy 1 473 568 divákov, čo dáva slušný priemer 19 137 divákov na jeden zápas. Najnavštevovanejšie bolo 6. kolo, ktoré videlo 233 559 futbalových fanatikov (priemer 21 233 na zápas). Naopak najmenej atraktívne bolo piate kolo, videlo ho spolu „len“ 189 335 fanúšikov futbalu (priemer 17 212 na zápas). Ak sa na tieto čísla pozrieme z individuálneho hľadiska, zistíme, že najviac lákal zápas Manchesteru United s FC TITANS v 4. kole, záujem oň malo až 34 852 divákov. Naopak najmenej atraktívne bolo zatiaľ vzájomné meranie síl Jaguárov z Martinu s trnavským ARTAXom v 5.kole, navštívilo ho iba 10 497 divákov, čo do značnej miery prispelo k tomu, že toto kolo bola aj celkovo divácky najneatraktívnejšie.

Teraz už konečne prejdime k štatistikám toho, čo je korením futbalu – gólom. S potešením môžeme oznámiť, že sme zatiaľ mohli vidieť 211 gólov, čo dáva pekný priemer 2,74 gólu na zápas. Najväčšou mierou sa o toto číslo postarali lídri z Kopaníc (20 gólov) nasledovaný trnavským FC (19 gólov) a FC Elsan (17 gólov). Na druhej strane najviac gólov inkasovali Novozámčania (až hrozivých 44), ďaleko za nimi nasledujú mužstvá IceDragon (29) a Heroes of Newerth (15). Porovnaním jednotlivých kôl zistíme, že najčastejšie si gól zakričali fanúšikovia v 3. kole – až 37 krát, naopak najmenej radosti prinieslo 6. kolo – iba 25 gólov. V súvislosti s gólovou štatistikou je ale nepochybne zaujímavý aj iný ukazovateľ, a to strelecký. Konkrétne teda v ktorom kole sa hráči najčastejšie pokúšali o strelenie gólu a v ktorom kole sa im to aj percentuálne najviac darilo. V prvom rade si ale povedzme, že vo všetkých siedmych kolách sme zaregistrovali dohromady 686 streleckých pokusov. Ak toto číslo porovnáme s počtom gólov (211), vychádza nám celkom uspokojivá strelecká úspešnosť – 30,76%, čo znamená, že brankári lovili loptu zo siete približne po každej tretej strele na ich bránu. Teraz už prejdime k analýze jednotlivých kôl. Strelecky najaktívnejšie boli mužstvá v 3. kole (118 pokusov), naopak najmenej sa snažili v 4. kole (90 pokusov). Avšak čo sa týka percentuálnej úspešnosti tak paradoxne ani jedno z týchto kôl v štatistikách nevedie. Najúspešnejší boli totiž strelci v 7. kole (34,78%), naopak najmenej úspešný v 5. kole (27,00%). Čo sa týka gólov, odsledovanú máme aj možno trošku nepodstatnú, no pre niekoho určite zaujímavú štatistiku – konkrétne rozdelenia gólov do jednotlivých polčasov. Zatiaľ o čosi lepšie vychádza druhý polčas, v ktorom padlo 109 gólov, prvý však so 102 gólmi v podstate nezaostáva. V prvom polčase sa najčastejšie radovali fanúšikovia v 2. kole (až 24 krát), naopak najmenej často v 6. a 7. kole (len 11 krát). Druhý polčas zase v tejto štatistike najlepšie vyznieva v 3. a 7. kole (v oboch 21 druhopolčasových gólov), naopak v 2. kole ich bolo len 10.

Ešte by sa patrilo pozrieť sa na gólové ukazovatele aj z individuálneho hľadiska. V tomto ohľade zatiaľ dominuje bulharský útočník z trnavského FC Teodor Bramchev – v siedmych zápasov sa mu podarilo streliť až 9 gólov. Zaujímavosťou však je, že 7 gólov vstrelil len v dvoch zápasoch, dvakrát teda zavŕšil hattrick, čo mu prinieslo aj zatiaľ najčastejšie titul najlepšieho strelca kola – v 3. kole s troma gólmi a v 5. kole dokonca s gólmi štyrmi. Bramchev však nie je jediný, komu sa podarilo vstreliť v jednom zápase štyri góly – okrem neho to dokázali aj Richard Mahdal (IceDragon) v 1. kole a Adam Nemec (FK Kopanice) zase v kole šiestom. Okrem nich sa hattrick podarilo vstreliť aj hráčom Ján Filičko (Ferrari Košice, 2. kolo) a Cyrille Wach (Lokomotíva Košice, 7. kolo). Dohromady sme teda videli až šesť hattrickov.

A nakoniec zo štatistického hľadiska prejdime k tomu najmenej príjemnému ukazovateľu – počtu kariet a faulov. Z tohto hľadiska môžeme žiaľ konštatovať, že hráči v lige II.1 faulujú a dostávajú karty dosť často. Diváci na štadiónoch už totiž mohli vidieť 239 žltých a 9 červených kariet. Ak si to spriemerujeme na zápas, zistíme, že žlté karty vidíme v zápasoch častejšie ako góly (3,10 na zápas), počet červených kariet už taký hrozivý nie je, predsa len priemer približne jednej na kolo sa dal očakávať. Analýzou jednotlivých kôl potom zisťujeme, že najviac kariet museli rozhodcovia udeliť v 3. a 6. kole – v oboch prípadoch 40 žltých a 2 červené. Naopak najslušnejšie bolo hneď prvé kolo – 22 žltých a 1 červená. Pričom k tejto štatistike sa ostatné kolá ani len nepriblížili – v každom ďalšom bolo totiž udelených minimálne 30 kariet. Čo sa týka faulov, bolo ich zatiaľ spolu 1 683, čo nám dáva priemer 21,85 faulov na zápas. K tomuto číslu zatiaľ najviac prispeli hráči FC Zniev Eagles (104 faulov) nasledovaný svojimi protivníkmi z Partizánske-Canadiens (97) a FC Senninha (93). Naopak najslušnejší sú hráči Trnavy FC (iba 49 faulov), po nich IceDragon (67) a FK Kopanice s Jaguars Martin majú zhodne po 69 faulov. Čo sa týka počtu kariet nikoho neprekvapí, že Trnavčania ich majú len 6 (5 žltých a jednu červenú), ešte pred nimi sú však hráči Yellow Ducks (rovnako 5 žltých, ale žiadna červená). Na druhej strane najviac trestanými mužstvami sú FC 05 Offenbach a FC Zniev Eagles (oba tímy 17+0) nasledované trošku prekvapivo Kopanicami (16+0). V súvislosti s faulmi sa oplatí pozrieť aj na opačnú stránku mince, t.j. kto je najčastejšie faulovaným – v tomto prípade si najviac museli zatiaľ odskákať hráči Fc Olympique Snina (100 faulov) a Lords of the Binary Star (93). Naopak súperi málokedy faulovali Novozámčanov a hráčov IceDragon (iba 52 krát), čo je však do značnej miery spôsobené tým, že tieto proti týmto mužstvám ostatní väčšinou dominovali (určitou výnimkou je prvé kolo, v ktorom IceDragon rozdrvili svojho súpera z Nových Zámkov 8:0). Fauly samozrejme niekedy spôsobujú aj penaltové situácie. Nebudeme to naťahovať, pokutových kopov sme videli zatiaľ 17, z toho 12 krát boli strelci úspešní. Najviac ich bolo v 6. kole – 4, z toho tri úspešné. Iba jeden sme naopak videli v 1. a 3. kole, ale na zase oba úspešné.

Toľko k rozsiahlym k štatistickým údajom. Ak ste sa dostali až sem, tak vám gratulujeme a odporúčame vám sa ešte raz poriadne nadýchnuť – nasleduje totiž ešte druhá časť, síce kratšia, ale pre niekoho možno zaujímavejšia – stručná analýza jednotlivých tímov v prvej šestine súťaže.

Najskôr sa však ešte v krátkosti dotkneme minulej sezóny, tentoraz totiž v lige nie je taký jednoznačný favorit ako boli naposledy Montréal Flyers, preto možno očakávať ligu ešte vyrovnanejšiu. V prvom rade sa pozrieme pochopiteľne na čelo tabuľky. Tam totiž majú tímy zatiaľ najviac dôvodov na úsmev :) Najlepšie zo všetkých sezónu začali FK Kopanice, ktorí si počíňajú absolútne suverénne, o čom svedčí aj 21 bodov zo siedmych zápasov a iba jeden jediný inkasovaný gól, naopak až 20 vstrelených, čo je najviac zo všetkých. A je to práve ofenzíva, ktorá robí fanúšikom zo Spartak Arény najväčšiu radosť. Mužstvo ale dostáva aj málo gólov, za čo môžu ďakovať najmä Matejovi Zrubcovi, ktorý nazbieral spolu už 5 čistých štítov. Na druhom mieste takisto bez prehry, no s dvoma remízami sa zatiaľ nachádza nováčik súťaže – Camel Nováky. „Ťavy“ takisto ťažia z pozornej defenzívy, ale okrem toho aj vysokej efektivity, keď v siedmych zápasoch dali síce len osem gólov, no aj to im stačilo k piatim víťazstvám. S tesným odstupom za „ťavami“ číha trojička Ferrari Košice, FC 05 Offenbach a Lords of the Binary Star. Nováčikovia z Košíc teda začali veľmi dobre, aj keď ich manažér sa zatiaľ tvári, že je „lamka“ :) Žiadnym prekvapením nie sú ani umiestnenia Offenbachu a „lordov“ z Binary Star, aj keď najmä druhí menovaní by si veľmi priali byť ešte vyššie. Aj keď určitý rozdiel medzi týmito tímami bezpochyby je, keďže Offenbachu sa darilo aj minulú sezónu, a tak v podstate na ňu len nadviazali a „lordi“ mali naopak minulú sezónu doslova nešťastnú a tentoraz určite urobia všetko preto, aby uspeli. Šieste miesto okupuje tím FC Elsan, ktorý mal raketový štart, ale to bolo najmä (alebo len) vďaka tomu, že sa od začiatku rozhodli búšiť naplno a hrať na veľmi vysokú dôležitosť. Obávame sa však, že takýmto spôsobom sa ich hráči len zbytočne vyšťavia a budú postupne v tabuľke klesať až k hranici zostupu. Za Elsanom nasleduje trojička 12bodových mužstiev – Trnava, Detva a Titani. Pričom u prvých dvoch je zatiaľ typická značne nevyrovnaná výkonnosť. Hlavne u Detvy je pekne vidieť rozdiel vo výkonnosti doma-vonku. Titani naopak zatiaľ doplácajú na nepremieňanie šancí, čoho dôsledkom sú aj tri remízy. Prvú desiatku nám uzatvára ďalší silný mančaft z Košíc – košická Lokomotíva by však po minulej úspešnej sezóne určite bola rada aj vyššie. Po desať bodov majú zatiaľ Manchester a Partizánske, u nich sa však podobné umiestnenie dalo očakávať, keďže v týchto miestach hrali aj naposledy. Najmä u Manchesteru však máme pocit, že sa viac zameriavajú na výstavbu štadióna (ktorý majú mimochodom špičkový) ako na výsledky. Do budúcnosti však určite treba s nimi rátať. Na 13tom mieste je zatiaľ nováčik z Red Devils, od ktorého sme čakali predsa len čosi viac. Okrem toho, že sa im podarilo vstreliť tisíci gól histórie o nich zatiaľ počuť málo a ani s poslednými troma zápasmi isto nie sú spokojní. Posledným mužstvom, ktoré sa zatiaľ nachádza nad barážovou čiarou sú Jaguári z Martinu. U nich je zaujímavé, že napriek tomu, že silovo patria k tomu najlepšiemu, čo v tejto lige možno nájsť, výsledky to zatiaľ neodzrkadľujú a tak v podstate nadväzujú na minulú sezónu. Možno by to chcelo nejakú zmenu. Každopádne treba s nimi určite v každom zápase rátať. Tak sme sa postupne dostali až k mužstvám, ktoré majú najmenej dôvodov na úsmev. Najmä Yellow Ducks je zatiaľ sklamaním, okrem domáceho víťazstva s Detvou (ktorá mimochodom vonku nezískala ani bod) sa zatiaľ trápia. Možno by predsa len mali uvážiť možnosť hrať na normálnej dôležitosti hneď od úvodu zápasu. Pätnásta FC Senninha má takisto naviac a v ďalšej časti sezóny predsa len očakávame ich posun v tabuľke smerom nahor. Tesne nad zostupovou čiarou sa nachádzajú dvaja nováčikovia – Snina a trnavský ARTAX, oba tímy zatiaľ doplácajú na veľkú kvalitu, ktorá v tejto lige určite je a veľmi pravdepodobne budú až do konca sezóny bojovať o záchranu. Držíme palce :) Posledné štyri mužstvá, tak tie majú zatiaľ najmenej dôvodov na spokojnosť, aj keď je to do značnej miery spôsobené campovaním hneď v úvode sezóny. Sme zvedavý najmä na to, ako sa bude ďalej dariť „ľadovým drakom,“ predsa len svoju kvalitu majú a určite pôjdu nahor. Či to však bude stačiť na boj o postup, je otázne. Sme zvedavý aj na to, ako sa pozviechajú Znievčania, predsa len po minulosezónnom treťom mieste je ich umiestnenie sklamaním, ale aj u nich očakávame, že pôjdu smerom nahor. Rovnako ako „drakov“ aj tu však platí, že strata na čelo je už dosť výrazná. Ešte sme nespomenuli dva tímy – Heroes of Newerth, ktorý podobne ako v minulej sezóne bojujú o záchranu, aj keď majú pravdepodobne aj na TOP10ku, no a Nové Zámky – tím, ktorý zatiaľ nevstrelil ani jeden gól, naopak 44 inkasoval. Zatiaľ sa nachádza zaslúžene na poslednom mieste, no ktovie, čo nám predvedú po skončení campu.

Tak to by bolo na túto chvíľu od nás všetko, už teraz sa tešíme na ďalšie zápasy a o sedem kôl sme tu znova, aby sme vám priniesli štatistiky, zaujímavosti a naše postrehy z ligy II.1. Dovtedy dovidenia a veľa úspechov v PPM aj v reálnom živote :)





Unikke visninger: 130
Pressemeddelelse-vurdering: Dårlig - Normal - Udmærket