Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

 AFC Pepanov

ID: 41705
Словачка III.5 (Позиција 1)
817 634 381
Лого на тимот
Клубско знаменце
Овој тим нема знаменце!
Генерален спонзор
Јачина на тимот
Голман 219
Одбрана 267
Среден ред 281
Напад 158
Вкупно 231

3204

398.83

34/25

0

Pеклами


AFC Pepanov
Тимски ИД 41705
Име на менаџерот Сопственик на ПРО пакет Словачка jojo259
Држава Словачка Словачка
Регион Bratislavský
Воспоставен 2011-02-18 (Сезона 3)
Лига Словачка III.5 (Позиција 1)
Името на стадион Luka za mestom (80000)
Вебстрана на тимот handball.powerplaymanager....


Најнови трофеи

Неодамна собрани знаменца

Најнови соопштенија за јавноста
Нема настани во јавноста...
Дрес на тимот
Голмански ракавици


Медиумски спонзор
АкцијаLOG: soccer_calendar