Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

 FC Kukláči DT

ID: 107044
Словачка II.4 (Позиција 15)
817 634 381
Лого на тимот
Клубско знаменце
Овој тим нема знаменце!
Генерален спонзор
Јачина на тимот
Голман 245
Одбрана 302
Среден ред 342
Напад 162
Вкупно 263

2049

399.29

28/19

2

Pеклами


FC Kukláči DT
Тимски ИД 107044
Име на менаџерот cooper77
Држава Словачка Словачка
Регион Banskobystrický
Воспоставен 2014-01-07 (Сезона 12)
Лига Словачка II.4 (Позиција 15)
Името на стадион DT Aréna (19200)
Вебстрана на тимот ---


Неодамна собрани знаменца

Најнови соопштенија за јавноста
Нема настани во јавноста...
Дрес на тимот
Голмански ракавици


Медиумски спонзор
АкцијаLOG: soccer_calendar