Време:

Комуницирање
Public account
  PRO Зона
1138 кредити
Купи кредит
Вие сте во јавен профил. Ако сакате да ја играте играта или да се приклучите во дискусиите, мора прво да се логирате.Ако сте нов корисник, морате да се регистрирате прво.

  Светско Првенство У17

818 449 838
Лого на турнирот
Лого на турнирот
Вид: Сезона: Турнирска рунда:

Светско Првенство У17 - Квалификации
ID 194
Почеток на турнирот 2020-02-01
Крај на турнирот 2020-07-04
Број на тимови 63
Број на тимови по група 8
Број на групи 8
Број на тимови кои одат понатаму од секоја група 4
Вкупно денови за игра (вклучувајќи плејоф) 14

Учесници
Република Чешка Република ЧешкаСловачка Словачка
Полска ПолскаУнгарија Унгарија
Аргентина АргентинаХрватска Хрватска
Латвија ЛатвијаБразил Бразил
Шведска ШведскаШпанија Шпанија
Романија РоманијаТурција Турција
Германија ГерманијаФранција Франција
Русија РусијаСрбија Србија
Словенија СловенијаФинска Финска
Италија ИталијаБосна и Херцеговина Босна и Херцеговина
Португалија ПортугалијаУкраина Украина
Бугарија БугаријаЛитванија Литванија
Кина КинаШвајцарија Швајцарија
Холандија ХоландијаВелика Британија Велика Британија
Данска ДанскаСАД САД
Австрија АвстријаКанада Канада
Чиле ЧилеБелгија Белгија
Белорусија БелорусијаКолумбија Колумбија
Естонија ЕстонијаГрција Грција
Мексико МексикоИзраел Израел
Саудиска Арабија Саудиска АрабијаНорвешка Норвешка
Венецуела ВенецуелаУругвај Уругвај
Ирска ИрскаМакедонија Македонија
Перу ПеруЦрна Гора Црна Гора
Молдавија МолдавијаШкотска Шкотска
Кинески Тајпеј Кинески ТајпејИндонезија Индонезија
Малезија МалезијаАлжир Алжир
Австралија АвстралијаАзербеjџан Азербеjџан
Египет ЕгипетИндија Индија
Јапонија ЈапонијаМароко Мароко
Иран ИранКазахстан Казахстан
Парагвај Парагвај


LOG: soccer_calendar